Ve čtvrtek 02. června 2016 a ve čtvrtek 09. června 2016 se konala od 17.00 hodin odborná příprava členů JSDH obce Studenec. Členové jednotky si vybrali jeden z uvedených termínů. Výcvik byl zahájen na parkovišti před hasičárnou ve Studenci, kde si členové jednotky zopakovali zásady bezpečnosti práce ve výškách, oblékání a použití pracovního polohovacího pásu a zachycovacího postroje. Dále bylo probráno použití a údržbu blokantů, slaňovací osmy, karabin, kladek a lan. Členové jednotky si procvičili vázání základních uzlů a vytvoření kotevního bodu. Výcvik pokračoval na střeše budovy hasičárny, kde bylo prováděno sebejištění a jištění druhé osoby na střeše objektu pomocí slaňovací osmy a blokantu. Poté jednotka odjela vozidlem DA 12/A 31 k budově Základní školy ve Studenci a na vnějším požárním schodišti členové jednotky procvičovali slaňování, jištění a spouštění osob. Po ukončení praktického výcviku byla v hasičárně probrána teoretická témata dle plánu odborné přípravy.